Ankara
DOLAR8.3683
EURO10.2301
ALTIN502.20

21 Nisan 2021 Tarihli Atama ve Görevden Alma Kararları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
21 Nisan 2021 Tarihli Atama ve Görevden Alma Kararları
Abone ol

Atama Kararları

Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN'ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ticaret Bakanlığına Mehmet MUŞ, yeni kurulan bakanlıklardan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya YANIK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat BİLGİN Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ncı maddeleri gereğince atanmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeliğine 22/6-1965 tarihli ve 633 sayılı Kanunun 6 ncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci ve 3 üncü maddeleri gereğince Bayram Yılmaz atanmıştır.

Endonezya Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Mahmut Erol Kılıç, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4üncü maddesi gereğince merkeze alınmıştır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Afşın Burak Bostancı atanmıştır.

Nükleer Düzenleme Kurulu Üyeliğine 2/7/2018 tarihli ve 702 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamesinin 7 nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 7 nci maddeleri gereğince Suat Ünal atanmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin Aydın, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Sönmez, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Vakıflar Genel Müdürlüğünde açık bulunan İstanbul Vakıflar I. Bölge Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hayrullah Çelebi atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan İstanbul İl Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Abdurrahman Aydın atanmıştır.

Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/1 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu yeniden seçilmiştir.

Ekli listede yer alan kişiler hizalarında belirtilen üniversite rektörlüklerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince atanmıştır.

Prof. Dr. Orhan Uzun Bartın Üniversitesi Rektörü, 
Prof. Dr. Mutlu Türkmen Bayburt Üniversitesi Rektörü, 
Prof. Dr. Harun Çiftçi Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü, 
Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma Iğdır Üniversitesi Rektörü

İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Atilla Arkan atanmıştır.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince  Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper atanmıştır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AÖF Uzaktan Öğretim Önlisans Programları Laboratuvar Dersleri Uygulama Haftası ve Ödev DuyurusuÖnceki Haber

AÖF Uzaktan Öğretim Önlisans Programları...

3 Mayısta Yapılacak Sınavlar Ertelenecek mi? Bakan Selçuk'tan Çok Önemli AçıklamaSonraki Haber

3 Mayısta Yapılacak Sınavlar Ertelenecek...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!