Ankara
DOLAR8.4056
EURO9.9839
ALTIN489.22

Altındağ Atatürk MTAL, Uluslararası Proje Yarışmasında Dünya Birincisi Seçildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altındağ Atatürk MTAL, Uluslararası Proje Yarışmasında Dünya Birincisi Seçildi
Abone ol
Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, "FCHgo! Proje Yarışması"nda dünya birincisi seçildi. Bakan Yardımcısı Özer, genç jenerasyonu yenilenebilir enerji çeşitleri ve teknolojileri hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan "FCHgo! Proje Yarışması"nda derece elde eden okulu, ziyaret edip öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Genç jenerasyonu yenilenebilir enerji çeşitleri ve teknolojileri hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan "FCHgo! Proje Yarışması"nın danışmanlığını yapan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selçuk Arslan ve beraberindeki  ekibi, geliştirdikleri ve "FCH101" ismini verdikleri eğitsel yazılımla "FCHgo! Proje Yarışması"na katıldı.

Daha önce Türkiye birinciliğini elde eden ekip, 15 Haziran'da düzenlenen yarışmanın ikinci aşamasında dünya birincisi oldu.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, beraberinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ve Ankara Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar ile Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğretmen ve öğrencileri kutladı.

Özer, mesleki eğitime son yıllarda yaptıkları yatırımların sonucu olarak çok sayıda projenin meyvelerini almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Mesleki eğitime akademik olarak başarılı öğrencilerin yöneliminin giderek arttığını, sektörlerle oldukça kapsamlı ve istihdam odaklı iş birliklerinin de sürekli genişlediğini aktaran Özer, şunları söyledi: "Eğitim, üretim, istihdam çevrimi artık çok daha güçlü bir noktada. Bugün bu başarılardan bir tanesine daha şahitlik ediyoruz. Altındağ Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, proje yarışmasında mayıs ayında Türkiye birincisi olmuştu. Yarışmanın ikinci aşaması uluslararası boyutta 15 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşti ve okulumuz geliştirdikleri proje ile birinci oldu. Bu başarılarından dolayı projede danışmanlık yapan Öğretmenimiz Selçuk Arslan'ı ve öğrencilerimiz Sercan Deniz Bayramoğlu, Belinay Azra Aydın, İlyas Seferinoğlu ve Atilla Büyükgüler'i kutluyorum. Ayrıca sürece destek veren Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne, Ankara Millî Eğitim Müdürlüğüne ve okul yöneticilerine teşekkür ediyorum."

Kaynak:MEB


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Selçuk, "Kendin Yap Atölyesi Uluslararası Farkındalık Festivali"nde KonuştuÖnceki Haber

Bakan Selçuk, "Kendin Yap Atölyesi Ulusl...

MEB Maarif Müfettişleri Yatılılık ve Bursluluk İşlemleri Çevrim İçi Semineri DüzenlendiSonraki Haber

MEB Maarif Müfettişleri Yatılılık ve Bur...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!